О ТУРПОРТАЛЕ вторник 21.05.2019 / 08:12:50
Logo
ВЫБРАТЬ ТУР ДАТА ОТПРАВЛЕНИЯ
Вид тура: c:
Страна:

ПОИСК ПО САЙТУ

ФОТО ДНЯ
ПРЕСС-РЕЛИЗЫ
Расположенный в пустыне американского штата Невада город Лас-Вегас стал символом азарта и городом-мечтой для многих людей. Потрясающая роскошь местных казино, отелей и концертных залов делает этот город пределом мечтаний всех азартных людей.
РЕКЛАМА


ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ, ЧТО...

2011-01-12

Україна стає центром свiтової кіберзлочинності

Підозрюваних відпустили, а слідство затягується. Більше того, жодних ознак реальної боротьби з кіберзлочинністю в Україні не спостерігається.

Висококваліфіковані, талановиті та винахідливі — саме такими є українські комп'ютерні генії, які не знаходять легального застосування власним знанням, а тому шукають щастя у протизаконній діяльності. У цьому їм допомагає недосконала законодавча система України та слабкість правоохоронних органів.

На початку жовтня минулого року Службі безпеки України разом зі своїми колегами з США, Великобританії та Нідерландів вдалось затримати п'ятьох учасників злочинної групи, яка займалась кіберзлочинністю. За допомогою комп’ютерних вірусів вони викачали з рахунків зарубіжних фінансових установ близько $70 млн. — більше половини цієї суми зняли українські хакери.

У СБУ кажуть, що ці п'ятеро є лише частиною міжнародного злочинного угрупування, яке промишляє хакерством.

У власному шахрайстві ці “комп'ютерні гуру” використовували нехитру схему. На електронні адреса фінансових установ надсилались листи з вірусом Trojan Zeus, який викрадав логіни та паролі до банківських рахунків. Маючи на руках ці дані, злочинці зламували банківські системи, перераховували гроші на рахунки підставних осіб в українських банках або знімали готівку за допомогою міжнародних платіжних систем.

За попередньою версією слідства, затримані могли бути притягнуті до відповідальності за трьома статтями Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене однією зі статей — ув'язнення до 15 років з конфіскацією майна.

Проте, вже через декілька тижнів затриманих було відпущено на підписку про невиїзд, але звинувачення їм пред'явлено так і не було. Тоді речник СБУ Марина Остапенко пояснила, що перед тим, як висунути їм офіційні звинувачення, слідчі повинні вивчити доказову базу, на що потрібен час.

На грудневий запит Kyiv Post про деталі цього розслідування, зокрема, те, чому щодо людей, які підозрюються у багатомільйонних крадіжках вжили такий запобіжний захід як підписку про невиїзд, у СБУ відповіли, що не можуть розголошувати дані досудового слідства до його завершення.

Остапенко виключає можливість того, що злочинці спробують виїхати з України за підробленими паспортами: “Ви думаєте, що їх просто відпустили? За ними ведеться стеження і прикордонники мають їхні фотографії”.

Експерти з комп'ютерної безпеки хвалять цей успіх СБУ, але зазначають, що найважче усе ще попереду. “Загальний результат залежить від того, як успішно українська система юстицій зможе переслідувати підозрюваних у судовому порядку”, - розповів Kyiv Post Дон Джексон, з фірми SecureWorks, яка займається Інтернет-безпекою.

У Міністерстві внутрішніх справ заявляють, що вони розслідували 86% з 700 заяв випадків Інтернет-шахрайства у 2009 році, 83% з яких були передані до судів.

Тим часом, останніми роками Україну відносять до числа країн-джерел кібер-злочинності. Так, за даними експертів американського Федерального бюро розслідування, за часткою спаму та шкідливих програм Україна обігнала навіть Росію. “Україна - це величезна проблема. Звідси з'являються і шахрайство з банкоматами, і банківські трояни типу Zeus. У списку погроз я розмістив би її вище за Росію”, - зазначив дослідник з компанії Trend Micro Пол Фергюсон.

Тієї ж думки і американський експерт з комп'ютерної безпеки Брайян Кребс, автор блогу KrebsonSecurity. “З того, що я бачив, Україна є одним з найбільших центрів кіберзлочинності, - розповідає він Kyiv Post. - Тут зосереджено не лише значна частина кримінальної мережі, але й сюди стiкаються значні потоки доларів, які було здобуто за допомогою хакерства”.

Спеціаліст з комп'ютерної безпеки підозрює, що деякі з хакерів працюють у компанiях, якi є найбiльшими Інтернет-провайдерами в Україні. Проте, схоже, що правоохоронні органи не спішать підключати їх до боротьби з кіберзлочинністю. У самих же провайдерів нема мотивації боротись зі спамом, у якому містяться і реклама, і віруси. Адже це різко скоротись обсяг трафіку, від якого залежать їхні заробітки.

За словами Кребса, виною малопомітної боротьби з кіберзлочинцями в Україні є слабкі закони та неефективні правоохоронні органи. “Мені з декількох джерел у правоохоронних органах відомо, що в Україні не бракує людей, які хочуть “посадити” кіберзлочинців за ґрати і очистити імідж України як раю для кіберзлочинності. Однак якщо це не стикується з компетентною та відповідальною законодавчою системою, то решта — немає значення”, - зазначає експерт.

Крім того, висококваліфіковані та освічені комп'ютерні програмісти та інженери, для яких тут нема розвиненого ринку праці з задоволенням беруться за добре оплачувану роботу. “Тут нема такої собі східноєвропейської Силіконової долини, яка би конкурувала з державою за кваліфікованих експертів з комп'ютерної безпеки”, — зазначає Кребс.

Іншим бар'єром, який обмежує доступ українських “комп'ютерних гуру” на розвинений західний ринок праці, як припускає Кребс, може бути незнання англійської мови.

Усе це дуже нагадує буремні 1990-ті роки на пострадянському просторі, коли колишні спортсмени, інколи навіть чемпіони у своїх видах спорту, після закінчення спортивної кар'єри у пошуках достойного заробітку не рідко йшли в оргзлочинність.

Очевидно, що українським правоохоронцям буде не легко в суді довести вину п'яти українців, які підозрюються у викачуванні мільйонів доларів з фінустанов на Заході. За словами експертів, українське кримінальне законодавство щодо кіберзлочинності усе ще занадто м'яке для ефективної боротьби з організованою кіберзлочинністю.Реклама на сайте
Туринформер


© Cтрана туров 2008-2014. Все права защищены.

Горящие путевки.Туры в Египет,Турцию,Италию,Испанию.Туроператоры.Турагенства.
Использование материалов сайта возможно только с согласия администрации сервера.
По вопросам рекламы и размещения информации обращаться сюда. Партнёрские ссылки Скачать прайс